USA walczą z głodem w Somalii: odkurzyli piosenkę Marleya, wirtualnie pomagają celebryci

Piosenka Boba Marleya "I'm gonna be your friend" została wykorzystana w kampanii społecznej fundacji "Save the children". Aktorzy, piosenkarze i celebryci apelują o włączanie się do niesienia pomocy głodującym Afrykanom. Do akcji włączyli się m.in. Beyonce, Lady Gaga, Alicia Keys czy Justin Bieber.
 

Piosenka Marleya została wykorzystana za zgodą wdowy po piosenkarzu. Rita Marley oświadczyła na swojej stronie internetowej: Żadne dziecko nie powinno cierpieć z głodu ani pragnienia. Stańmy ramię w ramię jak przyjaciele, żeby pomóc uratować ich życie.

Celebryci ze Stanów Zjednoczonych apelują o przyłączanie się do niesienia pomocy głodującym po wyniszczającej suszy krajom Rogu Afryki. Na popularnym w Stanach Zjednoczonym Twitterze proszą swoich fanów o pomoc, głównie finansową głodującym ludziom w Afryce. W akcję masowo włączają się kolejne gwiazdy: Beyonce, Lady Gaga, Rihanna, No Doubt, Coldplay, Alicia Keys, Selena Gomez, Zac Efron, Justin Bieber czy Bryan Adams wpisują w swoje wypowiedzi tag "beafriend" . Czytają je dziesiątki tysięcy internautów, którzy śledzą ich na popularnym serwisie społecznościowym.

Ok. 12,4 mln ludzi w Rogu Afryki, czyli regionie, w którego skład wchodzą: Somalia, Kenia, Etiopia i Dżibuti, dotkniętych jest najgorszą suszą od lat. Zabiła ona dotychczas dziesiątki tysięcy ludzi - ocenia ONZ. Według UNICEF, niedożywionych jest 2 mln dzieci, a kolejne 500 tys. może umrzeć, jeśli w najbliższych tygodniach nie dostanie pomocy. Oprócz głodu trzeba teraz też walczyć z epidemia cholery, która atakuje osłabionych ludzi. Cholera przenoszona jest przez skażoną wodę i jedzenie; w ciągu zaledwie kilku godzin może doprowadzić do śmierci z odwodnienia.

Poruszające zdjęcia głodujących ludzi w Afryce. ZOBACZ>>

Też możesz pomóc: Polska Akcja Humanitarna zbiera pieniądze. Wpłać dowolną kwotę na konto statutowe PAH BPH 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "Głód".

TOK FM PREMIUM