Brytyjska policja szuka zaginionej Polki. Zniknął też jej brat

W Darlington, w północnej Anglii, trwają poszukiwania 27-letniej Polki. - Nie wykluczamy, że kobieta nie żyje, a w tajemnicze zniknięcie może być zamieszany jej brat - sugeruje policja.

Od wtorku dwudziestu policjantów przeszukuje gospodarstwo mleczne New Moor Farm, gdzie przez trzy lata pracowała Danuta D. Do poszukiwań Polki, która zaginęła 6 sierpnia, dołączyli wczoraj nurkowie - sprawdzają dno pobliskiego stawu.

"Rozważamy najgorszy scenariusz"

Policja nie wyklucza, że kobieta nie żyje. - Danuta jest uznana za osobę zaginioną, narażoną na szczególne niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, że jest cała i zdrowa. Ale możliwe, że nie uda nam się jej odnaleźć żywej - przyznaje prowadzący śledztwo nadinspektor Adrian Green.

27-letnia Danuta D. przebywała w Wielkiej Brytanii z mężem Marcinem D. oraz bratem Piotrem L. Cała trójka mieszkała razem w pobliżu farmy. W Polsce, pod opieką krewnych, D. zostawili 5-letniego syna.

Miejsce pobytu Piotra L. nie jest znane. Jak podaje lokalna gazeta The Advertiser, 31-latek opuścił gospodarstwo w niedzielę, tuż po rozmowie z jego właścicielami, którzy dopytywali o nieobecną pracownicę.

Mąż wierzył, że żona jest w pracy

L. miał też przekonywać przez kilka dni Marcina D., że jego żona jest bardzo zajęta pracą i nie wraca do domu, ale wciąż przebywa na farmie. - Ustalenie miejsca pobytu Piotra i rozmowa z nim jest dla nas bardzo ważna - dodaje Adrian Green.

Policjanci przesłuchali już Marcina D w charakterze świadka. Mężczyzna pomaga w śledztwie.

Apel o pomoc

Durham Constabulary ujawniła zdjęcie i rysopis Piotra L. Poszukiwany mężczyzna jest szczupły, ma 183 cm wzrostu i ciemne włosy. Podobnie jak Marcin D., na New Moor Farm pracował jako pasterz. Zakłada się, że L. mógł wrócić do Polski.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu Danuty D. lub Piotra L. pod numerem telefonu 0044 345 6060 365 lub anonimowo pod 0044 800 555111.

''Koniec jazdy'': strajk na kolei [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM