Jersey: Damian Rz. oskarżony o sześć morderstw

30-letni Damian Rz. usłyszał dzisiaj zarzut zabójstwa sześciu osób na Jersey. Proces Polaka rozpocznie się 28 października. Do tego czasu oskarżony pozostanie w areszcie.

Damian Rz. wysłuchał zarzutów podczas posiedzenia Sądu Królewskiego na Jersey. Mężczyzna nie chciał składać wyjaśnień - poinformowała lokalna radiostacja Channel 103.

Nie zabrał głosu

Polak, ubrany w czarną koszulkę, został wprowadzony na salę w asyście policji. Zarzutów wysłuchał w ciszy, ze spuszczoną głową. Przez całą rozprawę nie zabrał głosu.

Prokurator poprosił sąd o dodatkowy czas na zebranie dowodów. Do wniosku prokuratury przychylił się Julian Gollop, obrońca Polaka.

Odpowie za sześć morderstw

30-latek został oskarżony o zabójstwo żony Izabeli Rz. (30 l.), dwójki swoich dzieci - 5-letniej Kingi i 2-letniego Kacpra, teścia Marka Garstki (56 l.) oraz znajomej rodziny Dominiki Klonowskiej De La Haye (34 l.) i jej 5-letniej córki Julii.

Po domniemanym ataku, do którego doszło 14 sierpnia w St. Helier, Rz. próbował popełnić samobójstwo. Od tamtej pory przebywał w szpitalu. We środę został zwolniony i trafił w ręce policji.

Zbiórka dla rodzin ofiar

Polscy mieszkańcy St. Helier i tamtejsi księża zbierają pieniądze dla rodzin ofiar tragedii. Do tej pory na konto Victoria Crescent Community Fund wpłacono 3 tys. funtów.

Rebelianci w domu córki Kaddafiego [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM