Wybory 2011. Czesi: Dzięki Tuskowi Polska championem

Czeska prasa przyjrzała się polskim wyborom parlamentarnym. Według niej, to pojedynek PiS-u zwracającego się w stronę słabszych oraz liberalnych reformatorów z PO.

"Tusk wierzy w wygraną nad Kaczyńskim" - taki tytuł nosi obszerny artykuł czeskich prawicowych "Lidovych Novin". Gazeta pisze dziś dużo o zbliżających się wyborach parlamentarnych w Polsce.

"Październikowe wybory parlamentarne będą już trzecim kolejnym wyborczym starciem dwóch prawicowych partii - Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem w ich tle będzie katastrofa pod Smoleńskiem" - piszą dziś "Lidove Noviny".

Hasła PiS-u skierowane są do socjalnie słabszych ludzi. Jarosław Kaczyński może z nimi dotrzeć jedynie do tzw. twardego jądra własnego elektoratu - stwierdza autor komentarza.

Jednocześnie wyraźnie podkreśla, że "Polska jest championem w Europie Środkowej i jako jedyny kraj Unii Europejskiej przetrzymała kryzys bez spadku gospodarczego. Dzięki łagodnym liberalnym reformom Tusk może wejść do historii jako pierwszy polski premier, który może wygrać wybory dwa razy z rzędu" - stwierdza komentator "Lidovych Novin" Lubosz Palata.

Sobecka, Polaczek... - oni spadli na listach. Czym mogli się narazić? >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM