Lacoste odcina się od Breivika

Firma Lacoste zwróciła się z prośbą do policji w Oslo, żeby usunęła ze zdjęć aresztowanego Andersa Breivika logo ich firmy. W dniu aresztowania norweski terrorysta, który doprowadził do śmierci 77 osób, miał na sobie czerwony sweter z charakterystycznym zielonym krokodylem - napisał norweski dziennik ?Dagblaadet?.

"Diabeł ubiera się w Lacoste" - napisał norweski dziennik parodiując tytuł amerykańskiego hitu kinowego sprzed kilku lat. Zdjęcia Andersa Breivika w swetrze wyprodukowanym przez francuską firmę obiegły media na całym świecie. Breivik wyraźnie ceni sobie tego producenta odzieży. Sweter z zielonym krokodylem Breivik miał na sobie w dniu, w którym dokonał masowego mordu na wyspie Utoya jak i w sądzie w dniu rozprawy. Na wielu zdjęciach na swoim profilu na Facebooku Breivik nosi wyprodukowane przez nich ubrania.

Lacoste z obawy o swój wizerunek zwróciła się dyskretnie do policji w Oslo z prośbą o wymazanie logo firmy ze zdjęć - napisał norweski dziennik "Dagblaadet". Firma poprosiła też policję o przekazanie Breivikowi, żeby w miejscach publicznych nie nosił ubrań wyprodukowanych przez Lacoste. Firma nie chce, żeby skojarzenia z osobą terrorysty psuły wizerunek firmy.

Oni zginęli w katastrofie - hokeiści Lokomotiwu Jarosław [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM