Putin dostał "Złotego kleszcza", za "zniszczenia"

Rosyjscy ekolodzy przyznali premierowi Władimirowi Putinowi nagrodę "Złotego kleszcza" oraz tytuł "Wróg Bajkału". Ich zdaniem działania szefa rosyjskiego rządu doprowadzą do nieodwracalnych zniszczeń w ekosferze jeziora.

Nagrodę "Złotego kleszcza" przyznaje rosyjski oddział Greenpeace. Działacze tej organizacji mają za złe premierowi, że zgodził się na otwarcie Bajkalskiego Zakładu Celulozowo - Papierniczego, który swoje chemiczne odpady wyrzuca bezpośrednio do jeziora.

Na dnie Bajkału, obok rury ściekowej płetwonurkowie Greenpeace zamontowali tabliczkę z nazwiskiem Władimira Putina i rekomendowali szefowi rządu aby osobiście zszedł pod wodę i przekonał się jakie zniszczenia powodują opady z zakładu papierniczego.

Podczas niedawnej konferencji rządzącej partii Jedna Rosja Władimir Putin tłumaczył, że - nie można zamknąć bajkalskiego kombinatu ponieważ jego produkcja jest potrzebna całemu krajowi. Natomiast ekolodzy twierdzą, że kombinat przynosi straty, a jego dług już przekracza 3 miliardy dolarów.

TOK FM PREMIUM