Argentyna: Zderzenie 2 pociągów i autobusu: 7 ofiar, 100 rannych

Co najmniej siedem osób zginęło, a około 100 zostało rannych w zderzeniu dwóch pociągów i autobusu w okolicach Buenos Aires. Wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowym w peryferyjnej dzielnicy Flores. Na miejscu pracują ratownicy i lekarze. 50 osób jest w stanie krytycznym. - To było straszne, wszędzie leżeli ranni ludzie - relacjonuje świadek wypadku, pasażer jednego z pociągów.

Według niepotwierdzonych relacji świadków o godzinie 6.15 rano czasu miejscowego autobus linii 92 wjechał na zamknięty przejazd kolejowy i zderzył się z przejeżdżającym pociągiem. Uderzenie skierowało pojazd prosto na pociąg nadjeżdżający z drugiej strony - informuje argentyński "Buenos Aires Herald" .

"To było straszne, ludzie po prostu wylecieli z siedzeń"

- Jechałem jednym z pociągów. Pociąg w przeciwnym kierunku wjechał w autobus, pociągnął go kilkanaście metrów, a potem wykoleił się i uderzył w nasz pociąg - relacjonował "Buenos Aires Herald" 25-letni Leandro, który przeżył wypadek. Wciąż jest w szoku. - To cud, że żyję. To wyglądało strasznie, wszędzie leżeli ranni ludzie. Ci, którzy spali, mieli najgorzej - nie mieli się czego złapać i po prostu wylecieli z siedzeń - opowiadał młody mężczyzna.

Ok. 100 rannych, 50 w stanie krytycznym

Władze wciąż nie podały jeszcze oficjalnej przyczyny wypadku. Jak powiedział "Buenos Aires Herald" szef pogotowia SAME, Alberto Crescenti, ponad 100 osób zostało rannych. 50 z nich jest w stanie krytycznym. Na miejsce katastrofy skierowano ponad 50 karetek pogotowia i 10 ekip straży pożarnej - powiedział rzecznik argentyńskiej Policji Federalnej. Ofiary wypadku odwożone są do szpitali Alvarez, Pinero, Santojanni i Durán. Strażacy usiłują wyciągnąć pasażerów trzech maszyn z ich wraków.

Rekonstrukcja zdarzeń [11 WRZEŚNIA MINUTA PO MINUCIE] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM