Rosja. Okręt atomowy zderzył się z łodzią. Załoga pijana

Rosyjski atomowy okręt podwodny ?Święty Jerzy? zderzył się na Pacyfiku ze statkiem rybackim. Jak twierdzą służby prasowe rosyjskiej floty - załoga statku rybackiego była pijana. Na szczęście kolizja nie spowodowała uszkodzenia reaktora jądrowego.

Okręt atomowy "Święty Jerzy" wynurzył się niedaleko brzegów Kamczatki i płynął kursem na Zatokę Awaczyńską. Oficer dyżurny wojskowej jednostki zobaczył zbliżający się statek rybacki "Doniec" i próbował porozumieć się z jego załogą przy pomocy krótkofalówki, ale bez rezultatu. Nie pomogły również sygnały syren pokładowych i wystrzeliwane race. Jednostka rybacka nie odpowiadała, bo jak się okazało kapitan i wszyscy marynarze byli pijani.

W wyniku zderzenia uszkodzony został kadłub okrętu atomowego. - Reaktor nie ucierpiał i promieniowanie nie przekracza bezpiecznych norm- poinformował rzecznik floty Pacyfiku Roman Martow.

Okręt podwodny "Święty Jerzy" został zwodowany w 1980 roku. Na jego pokładzie pływa 130 marynarzy, ma na wyposażeniu 16 rakiet balistycznych typu RSM 50 i może zanurzyć się na głębokość 320 metrów.

Leszek Miller na spotkaniu z wyborcami. Nikt nie przyszedł [ZDJĘCIA] >>b>

TOK FM PREMIUM