Incydent na mszy w Watykanie. "Gdzie jest Chrystus?"

Dzisiaj Benedykt XVI ustanowił trzech nowych świętych. Pod koniec dwugodzinnej mszy kanonizacyjnej doszło do incydentu. Mężczyzna wszedł na kolumnadę otaczającą pl. św. Piotra i spalił Biblię, krzycząc "papieżu, gdzie jest Chrystus?".

Benedykt XVI ogłosił dzisiaj świętymi błogosławionych Gwidona Marię Confortiego i Alojzego Guanellę z Włoch oraz Bonifację Rodriguez de Castro z Hiszpanii. Wszyscy oni żyli na przełomie XIX i XX wieku i założyli własne zgromadzenia zakonne. Była to pierwsza i ostatnia w tym roku kanonizacja.

- Podstawowym wymogiem dla każdego chrześcijanina jest obecność Boga w życiu. Musi on przeniknąć wszystkie warstwy naszego bytu i całkowicie je wypełnić: serce musi o Nim wiedzieć i zgodzić się, aby je dotknął; podobnie jak duszę, naszą wolę i decyzje, a także inteligencję i myślenie - mówił papież.

Incydent w czasie mszy

Benedykt XVI zachęcał wiernych, aby przykład nowych świętych był dla współczesnych chrześcijan wzorem w świadczeniu autentycznej miłości Boga i bliźniego. Niezidentyfikowany mężczyzna, który wspiął się na kolumnadę i po angielsku krzyczał do papieża, nie doprowadził do przerwania mszy. Zszedł na dół po interwencji straży papieskiej i jednego z biskupów. Został zatrzymany. Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że mężczyzna - obywatel Rumunii - dokonał wcześniej podobnych czynów w innych miastach.

Siedem miliardów ludzi na Ziemi. Konsekwencje [ZOBACZ ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM