Spóźniony refleks Sikorskiego na Twitterze: dziś pisze o nagrodzie sprzed kilku tygodni

?Budynek Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku nagrodzony za imponujące odrestaurowanie fasady siedziby placówki? - zasygnalizował szef MSZ Radosław Sikorski na Twitterze. Komunikat ministra jest prawdziwy, ale dyplomaci odebrali nagrodę 13 października.

Radosław Sikorski, który często komentuje na Twitterze bieżące wydarzenia, triumfalnie oświadczył przed południem: "Budynek Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku nagrodzony za imponujące odrestaurowanie fasady siedziby placówki". Komunikat jednocześnie pojawił się na stronach MSZ.

Fasada, jak marzenie

W oświadczeniu na stronach MSZ możemy przeczytać, że "konsulat Generalny RP w Nowym Jorku został uhonorowany w dniu 13 października 2011 r. przez Komisję ds. Ochrony Zabytków Architektury stowarzyszenia Murray Hill Neighborhood Association (MHNA) specjalną nagrodą za imponujące odrestaurowanie fasady siedziby placówki".

Wręczając nagrodę, Prezes MHNA Diane Bartow zaliczyła znajdujący się w zakątku Manhattanu zwanym właśnie Murray Hill budynek konsulatu do najbardziej okazałych rezydencji całego Manhattanu.

Budynek placówki, zaprojektowany w 1906 roku przez znanego nowojorskiego architekta C. P. H. Gilberta na zamówienie magnata finansowego Josepha De Lamara, przeszedł w latach 2008-09 gruntowną renowację fasady, połączoną z wymianą okien i remontem dachu. W czasie prac zainstalowano również efektowną iluminację wyróżniającą siedzibę placówki także po zapadnięciu zmroku.

Już drugie wyróżnienie

Nagroda MHNA jest już drugim tego typu wyróżnieniem przyznanym nowojorskiemu Konsulatowi Generalnemu. W maju ubiegłego roku prestiżowy The Victorian Society of New York przyznał podobne wyróżnienie, podkreślając fachowość wykonania prac i niezwykłą dbałość o " odtworzenie pierwotnej świetności budynku."

Drużyna kapitana Wrony - bohaterowie z boeinga [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM