Zamach bombowy na dyrektora agencji ds. zaległych podatków

Dzisiejszego zamachu w Rzymie dokonała ta sama grupa, która wysłała list z bombą do szefa Deutsche Banku. W stolicy Włoch w wybuchu paczki-bomby ranny został dyrektor generalny rządowej agencji, zajmującej się egzekucją niespłaconych podatków.

Policja podała, że w paczce umieszczono napis FAI - skrót włoskiej nazwy "Nieformalna Federacja Anarchistyczna". To samo ugrupowanie przyznało się do wczorajszej próby zamachu na prezesa Deutsche Banku, Josefa Ackermanna. List z bombą nie dotarł do niego, gdyż policja przejęła go wczoraj na poczcie.

50-letni dyrektor agencji podatkowej Marco Cuccagna został natomiast ranny w rękę. Paczka wybuchła na jego szklanym biurku, które uległo całkowitemu zniszczeniu.

Na wiadomość o zamachu premier Mario Monti nadesłał z Brukseli telegram, w którym wyraża solidarność z rannym, a także zapewnia, że agencja prowadzi swoją działalność zgodnie z prawem, a służy ona funkcjonowaniu państwa.

Wokół agencji toczyła się ostatnio ożywiona dyskusja. Nie tylko niezorganizowane grupy obywateli, ale niektóre partie a także władze samorządowe wyrażały opinię, że nie liczy się ona w ogóle z sytuacją ludzi, zalegających bądź ociągających się z płaceniem podatków.

WATCH DOCS: Prawa człowieka w filmie. Oglądaj dokumenty na TOKFM.pl>>

TOK FM PREMIUM