Trzęsienie ziemi w Austrii. Mieszkańcy wylegli na ulice

Trzęsienie ziemi o sile 3,8 stopnia w skali Richtera zarejestrowano w górzystym powiecie Pongau w kraju związkowym Salzburg w Austrii. Nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy obawiają się wstrząsów wtórnych.

W ciągu kilkunastu minut ziemia zatrzęsła się z siłą 3,6 i 3,8 stopnia w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się na głębokości 20 kilometrów w pobliżu alpejskiego masywu Dachstein, słynącego z wielu ośrodków sportów zimowych. W centrum trzęsienia 70 km od Salzburga znalazły się miejscowości Radstadt i Bishofshofen zamieszkałe przez kilkanaście tysięcy osób.

Trzęsienie nie spowodowało ofiar w ludziach, ale uszkodziło ściany i fasady kilkunastu budynków mieszkalnych. W wielu domach spadły kominy i dachówki. Przerażeni mieszkańcy wylegli na ulice swoich miasteczek obawiając się wstrząsów wtórnych. Wolfgang Lenhard - z austriackiego Instytutu Meteorologii i Geodynamiki tłumaczy, że Salzburg znajduje się w strefie sejsmicznej. W ubiegłym roku doszło w tym rejonie do 20 mikrowstrząsów, ale tak silnego wstrząsu nie notowano w tym rejonie od wielu lat.

Zobacz, kto wg "Time" grał w tym roku pierwsze skrzypce [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM