Rosjanie po raz 10. porozmawiają z Putinem

Po raz 10 obecny premier Rosji Władimir Putin weźmie udział w telewizyjnej ?gorącej linii?. Polityk będzie odpowiadał na pytania Rosjan w trakcie programu transmitowanego jednocześnie przez wszystkie państwowe stacje radiowe i telewizyjne.

Program nazywa się "Rozmowa z Władimirem Putinem" i od kilku lat nosi podtytuł "kontynuacja".

Przygotowania do "gorącej linii" trwały kilka tygodni. Przez ostatnie 3 dni służby prasowe premiera i dziennikarze zbierali pytania od mieszkańców wszystkich zakątków Federacji. - Władimir Putin odpowie na wszystkie, nawet najbardziej niewygodne i trudne pytania - zapewnił agencję ITAR - TASS rzecznik premiera Dmitrij Pieskow.

Radiowo - telewizyjne spotkanie szefa rządu z Rosjanami nie jest limitowane. W ostatnich latach trwało około 6 godzin. Pierwszy raz na pytania rodaków Putin odpowiadał na początku swojej prezydentury w 2001 roku. Rok temu polityk odpowiedział na 88 pytań. W tym roku może być ich jeszcze więcej. Władimir Putin przez ostatnie 2 dni przygotowywał się do "gorącej linii" spotykając się ze swoimi współpracownikami i doradcami. Niezależni komentatorzy zwracają uwagę, że tegoroczne "Rozmowy z Putinem" przypadają akurat na początek prezydenckiej kampanii wyborczej.

ZOBACZ FILM WATCH DOCS: Ratunku! Mamy geja w klasie

DOSTĘP PREMIUM