Bojkot Tesco w Wielkiej Brytanii za wpis o "złych chrześcijanach"

- Prowadzę kampanię przeciwko złym chrześcijanom, którzy nie uznają małżeństw osób tej samej płci - napisał jeden z szefów Tesco w Wielkiej Brytanii. Chrześcijańskie organizacje oburzyły się z powodu tego wpisy i zapowiedziały bojkot sklepów Tesco - podaje "The Telegraph".

Wielkie oburzenie w brytyjskich środowiskach chrześcijańskich wywołał wpis Nicka Lansey'a, szefa działu badań i rozwoju Tesco w Wielkiej Brytanii, który zamieścił na profilu na stronie Flickr.com. Napisał: "Prowadzę kampanię przeciwko złym chrześcijanom (nie wszystkim, ale tym złym), którzy myślą, że homoseksualne pary nie powinny zawierać małżeństw".

Organizacje chrześcijańskie ogłosiły, że będą bojkotować sieć sklepów Tesco. Ogromna większość kościołów chrześcijańskich w tym kraju nie zgadza się bowiem na małżeństwa osób tej samej płci.

Colin Hart, dyrektor Instytutu Chrześcijańskiego zapowiada w gazecie "The Telegraph": "Nie będę robił zakupów w Tesco przed świętami. Wielu chrześcijan robi tak samo". - Pan Lansey ma prawo do swojej opinii, a chrześcijanie mają prawo nie kupować w Tesco - dodaje.

Tesco odcina się od komentarza swojego pracownika: "Komentarz pana Lansey'a nie odzwierciedla poglądów naszej firmy". Wpis został już usunięty.

Jak komentują brytyjskie media, to już druga "wpadka" Tesco w Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie. Miesiąc temu oburzenie wywołało zmniejszenie dotacji przez tę firmę na program walki z rakiem. Pieniądze na ten cel firma przeznaczyła na londyńską paradę równości.

YouTube podsumowuje rok. Oto najpopularniejsze klipy [WIDEO] >>>

DOSTĘP PREMIUM