Implanty piersi. Kolejne przypadki raka we Francji

We Francji stwierdzono już 20 przypadków raka u kobiet z wszczepionymi implantami piersi firmy PIP - poinformowała Agencja Produktów Zdrowotnych Afssaps. Agencja zaznacza jednak, że nie ma dowodów na to iż odkryte nowotwory zostały spowodowane właśnie przez implanty.

Wyprodukowane przez firmę PIP implanty piersi zawierały niewłaściwy żel i pękały . Były tańsze od innych i trafiły do tysięcy kobiet na całym świecie. Część klientek skarżyła się na dolegliwości wynikające - ich zdaniem - z pęknięcia wkładek.

Za założycielem firmy PIP, Francuzem Jean-Claude'em Masem - Interpol wydał przed kilkoma dniami list gończy. Zdjęcia 72-letniego mężczyzny pojawiły się na stronie internetowej międzynarodowej organizacji policyjnej. Z zamieszczonych na niej informacji wynika, że jest on poszukiwany przez władze Kostaryki, za przestępstwa "przeciwko życiu i zdrowiu".

We Francji implanty firmy PIP wszczepiono 30 tysiącom kobiet. Francuski rząd zaleca ich usunięcie. Zapowiedział też, że zabiegi te będą refundowane z budżetu państwa. Według szacunków, wadliwe wkładki ma między innymi 40 do 50 tysięcy kobiet w Wielkiej Brytanii i kilkaset kobiet w Polsce.

"Jak żyć?" i inne polityczne cytaty roku [ZOBACZ]

DOSTĘP PREMIUM