W Chinach uruchomiono pierwszą telewizję 3D

Chinach uruchomiono pierwszą trójwymiarową telewizję. Pierwszego dnia stacja wyemitowała w technologii 3D program o szanghajskim EXPO oraz mecz piłkarski Korea Południowa - Argentyna z Mistrzostw Świata z 2010 roku.

Obraz przesyłany w technologii 3D dostępny jest jednak tylko dla widzów, którzy mają specjalne telewizory przystosowane do odbioru tego typu programów. W Chinach jest około 500 mln telewizorów, jednakże oglądanie trójwymiarowych obrazów na większości z nich nie jest możliwe.

Analitycy prognozują, że w najbliższych latach Chińczycy będą wymieniać telewizory na te przystosowane do technologii 3D. Szacuje się, że rynek ten w Chinach wart jest około 15 miliardów dolarów. Na razie największym problemem jest wypełnienie ramówki programami w technologii 3D. Większość z nich ma być produkowana przez centralną chińską stację telewizyjną CCTV. Produkcja kanału w 3D będzie wspierana przez lokalne ośrodki telewizyjne.

W najbliższym czasie w ramówce znajdzie się kino akcji, komedie, filmy animowane, sport, a nawet walki byków. Stacja transmitować ma także Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

TOK FM PREMIUM