Hakerzy na usługach prasy szpiegowali premiera Wielkiej Brytanii?

Jak ujawniły brytyjskie media, Scotland Yard bada podejrzenia, że hakerzy na usługach brytyjskiej prasy mogli zaglądać do komputera byłego premiera Gordona Browna. Policja odmawia na razie bliższych wyjaśnień.

W toku śledztwa przeciwko prywatnym detektywom na usługach gazet policja odkryła w ich komputerach ślady wykradzionych po hakersku e-maili byłego kanclerza Gordona Browna z lat 2005-2007. W tym samym czasie ówczesny laburzystowski minister do spraw Irlandii Północnej Peter Hain skarżył się policji, że ktoś czyta jego e-maile.

Hakerzy buszowali też najwyraźniej po poczcie elektronicznej doradcy Partii Pracy Damiana Drapera. Jego e-maile zawierały opinie potencjalnie kompromitujące późniejszego premiera Gordona Browna jako człowieka trudnego, skrępowanego psychicznie i fizycznie, "czującego się źle we własnej skórze".

Jak twierdzi dziennik "The Independent", dochodzenia w sprawie włamań do komputerów mogą potencjalnie odkryć równie wiele ofiar gazet, co śledztwo w sprawie włamania do skrzynek głosowych telefonów komórkowych.

Najlepsze zdjęcia roku agencji Associated Press >>

DOSTĘP PREMIUM