Holenderska policja sprawdza Polaków. "Kolejna skandaliczna nagonka"

Holenderska policja sprawdza, czy Polacy, Bułgarzy i Rumunii, mieszkający w Holandii popełniają coraz więcej przestępstw. "Mamy silne podejrzenie, że tak jest, ale chcemy sprawdzić, czy jest ono poparte liczbami - powiedział agencji ANP rzecznik policji. Mieszkający w Holandii Polacy nie kryją zdumienia tymi działaniami policji.

Holenderskie media, opierając się na podejrzeniach policji, już informują o gwałtownym wzroście przestępczości wśród osób pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej zwłaszcza w dużych miastach. "Polacy, Bułgarzy, Rumuni, którzy mieszkają w naszym kraju, popełniają coraz więcej przestępstw" - poinformowało dzisiaj Radio NOS.

O rosnącej przestępczości wśród Polaków w Holandii poinformowały też dzienniki. Według "policyjnych podejrzeń" Polacy dokonują przede wszystkim włamań, natomiast Rumunii są w większości aresztowani za kopiowanie kart bankowych. Czy tak jest w rzeczywistości, wykażą prowadzone badania, które mają też odpowiedzieć na pytanie kim są cudzoziemcy, którzy popełniają przestępstwa.

Skandaliczna nagonka na Polaków

Policja chce na przykład wiedzieć, czy są to osoby, które dopuściły się ich dopiero w Holandii, ponieważ straciły pracę, czy może były na bakier z prawem już we własnym kraju. "Dopiero wyniki badań, które znane będą latem, pomogą policji jak najlepiej ten problem rozwiązać" - powiedział rzecznik policji.

Mieszkający w Holandii Polacy uważają, że to kolejna skandaliczna nagonka na Polaków. Pod koniec grudnia minister pracy podał, że Polacy wykorzystują system opieki socjalnej, podczas gdy z danych wynika, iż w porównaniu z Holendrami tylko znikoma liczba Polaków jest na zasiłkach, czy na bezrobociu.

Huraganowy wiatr pustoszy Wielką Brytanię [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM