Afryka: znaleziono szczątki francuskiego dziennikarza?

Na Wybrzeżu Kości Słoniowej znaleziono szkielet, który jest najprawdopodobniej szczątkami francuskiego dziennikarza zaginionego osiem lat temu. Ma to potwierdzić analiza DNA, którą w poniedziałek przeprowadzą specjaliści w Paryżu.

Na szkielet natrafiono w miejscowości położonej 360 kilometrów na zachód od Abidżanu. Szczątki zostaną przetransportowane samolotem do Francji, gdzie zostaną przeprowadzone badania genetyczne. Informację o tym przekazali mediom francuskim żona zaginionego dziennikarza i jej adwokat, który prowadził dochodzenie na miejscu.

Guy-Andre Kieffer zaginął 16 kwietnia 2004 roku na parkingu w Abidżanie, gdzie miał się spotkać ze szwagrem Simone Gbagbo, żony byłego dyktatora Wybrzeża Kości Słoniowej, aby uzyskać od niego informacje, dotyczące zakrojonej na wielką skalę afery korupcyjnej związanej z produkcją kakao. Miałyby w nią być zamieszane osoby z najbliższego otoczenia Laurenta Gbagbo, dla których kakao było żyłą złota. Wybrzeże Kości Słoniowej jest największym producentem kakao na świecie.

Wybuchł największy wulkan w Europie [FOTO] >>

TOK FM PREMIUM