Meksyk: Upuścili serce w drodze do szpitala. Potem je wszczepili [WIDEO]

Tuż po odebraniu organu do przeszczepu z policyjnego helikoptera dwóm meksykańskim paramedykom otwarł się pojemnik, w którym był przewożony. Na ziemię wypadło ludzkie serce. Zawstydzeni medycy szybko je podnieśli, schowali i ruszyli w stronę szpitala, gdzie organ został wszczepiony. Wszystko stało się przed obiektywami reporterów.
 

Serce do przeszczepu zostało przetransportowane do szpitala w Mexico City policyjnym helikopterem z León w stanie Guanajuato w ramach akcji ratunkowej. Biegnąc do szpitala, jeden z paramedyków potknął się i potrącił pojemnik chłodzący, w którym znajdował się organ. Na ziemię wypadła torba z sercem i spora ilość lodu.

Paramedycy podnieśli torbę z sercem, włożyli do pojemnika chłodzącego i ruszyli w stronę szpitala La Raza. Jak poinformował później szpital, serce nie uległo uszkodzeniu, a sama operacja przeszczepu przebiegła pomyślnie. Pacjent będzie jednak poddany szczególnej obserwacji. Władze szpitala wyraziły też nadzieję, że ta "wpadka" nie zniechęci w kolejnych dawców.

Zawstydzenie paramedyków pogłębił fakt, że wszystko odbyło się przed obiektywami reporterów. Nagranie natychmiast pojawiło się w internecie i stało się obiektem prześmiewczych komentarzy. Pojawiły się też głosy, że to sami reporterzy przyczynili się do wypadku. Chcąc zrobić jak najlepsze ujęcie akcji przewożenia serca do przeszczepu, blokowali drogę paramedykom.

Służby protestowały w największych miastach Polski [GALERIA}>>

DOSTĘP PREMIUM