"Czy jesteśmy gromadą palantów?" - Sarah Palin atakuje Michelle Obamę

Była republikańska gubernator Alaski Sarah Palin ostro skrytykowała pierwszą damę USA Michelle Obamę, która w ostatnim wywiadzie broniła prezydentury swojego męża.

Podczas ostatniego wywiadu Michelle Obama została zapytana o to, dlaczego wielu Amerykanów jest rozczarowanych prezydenturą jej męża Baracka Obamy.

- Ludzie po prostu nie wiedzą o wszystkich rzeczach, więc chcemy, żeby podczas tej kampanii zobaczyli to, co udało się osiągnąć. Myślę, że niektórzy ludzie mogą być zdezorientowani i nie wiedzą, ile udało się nam zrobić - odpowiedziała Obama.

Sarah Palin słuchając nagrania z wypowiedzą pierwszej damy złapała się za głowę: - O Boże, o Boże! Czy jesteśmy tylko gromadą palantów tutaj w sercu Ameryki? Gromadą palantów, która nie potrafi czytać danych dotyczących stopy bezrobocia? - pytała z kpiącym uśmiechem.

Palin wytknęła, że podczas prezydentury Obamy dług publiczny zwiększył się o 5 bilionów dolarów, a miejsc pracy jest obecnie mniej niż zanim Obama przejął władzę. - Ale jesteśmy gromadą palantów i w ogóle nie rozumiemy, co te liczby oznaczają- zakończyła ironicznie.

Palin startowała w wyborach prezydenckich w USA w 2008 roku u boku Johna McCaina - republikańskiego kandydata na najwyższy urząd. W 2009 roku zrezygnowała ze stanowiska gubernatora Alaski. Obecnie popiera konserwatywną Tea Party (pl. Partię Herbacianą).

10 lat więzienia Guantanamo [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM