Seryjny zabójca bezdomnych schwytany [ZDJĘCIA]

Śledczy z południowej Kalifornii ogłosili, że złapali seryjnego mordercę bezdomnych. Itzcoatl Ocampo jest podejrzany o zamordowanie czterech bezdomnych w ciągu ostatniego miesiąca.

Do ostatniego zabójstwa doszło w piątek wieczorem. Zadźganą ofiarę znaleziono na parkingu fast foodu Carl's Jr. Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali 23-letniego Ocampo. - Jesteśmy pewni, że mamy mężczyznę odpowiedzialnego za wszystkie cztery morderstwa w Orange County - powiedział szef policji z Anaheim, John Welter.

W złapaniu Ocampo pomogli przypadkowi przechodnie, którzy byli świadkami morderstwa, wezwali policję i rzucili się za nim w pościg.

Nie wiadomo, jakie motywy kierowały 23-latkiem. Funkcjonariusze odmówili jakichkolwiek szczegółowych informacji. Znajomi Ocampo twierdzą, że mężczyzna miał problemy ze zdrowiem psychicznym, odkąd w 2010 r. wrócił ze służby w Iraku. - Widział różne rzeczy, słyszał głosy. Był chory - mówi jego wujek, Ifrain Gonzalez. Informacji o służbie wojskowej na razie oficjalnie nie potwierdzono.

Ostatnią ofiarą seryjnego zabójcy był 65-letni bezdomny John Berry. Wcześniej od licznych ran kłutych zmarli 53-letni James Patrick McGillivray, 42-letni Lloyd Middaugh i 57-letni Paulus Smit.

Zdzisław Marchwicki - seryjny morderca, czy kozioł ofiarny? >>

DOSTĘP PREMIUM