Sondaż: Rosjanie nie chcą nowych opozycyjnych partii

Komsomolskaja Prawda ostrzega liderów opozycji przed gwałtownym spadkiem popularności ich antyrządowych haseł. Dziennik opublikował badania niezależnego centrum socjologicznego Jurija Lewady, z których wynika, że Rosjanie nie popierają powstawania nowych partii i ewentualnych zmian na scenie politycznej.

56 proc. uczestników sondażu twierdzi, że nie widzi potrzeby tworzenia nowych ugrupowań, a za taką ideą opowiada się jedynie 8 proc. Z liderami opozycji organizującymi demonstracje przeciwko sfałszowanym wyborom parlamentarnym sympatyzuje zaledwie 2 procent badanych. "Przepraszamy chłopaki, ale z wami nie wygrywa się, z wami można jedynie mieć nadzieję, że nadzieja umiera ostatnia" - zauważają drwiąco dziennikarze "Komsomołki".

W Rosji od ponad miesiąca trwają masowe protesty przeciwko sfałszowanym wynikom wyborów do Dumy Państwowej. W Moskwie już dwukrotnie na ulice wyszło kilkadziesiąt tysięcy demonstrantów. Podobne akcje organizowane są w wielu rosyjskich miastach.

Kolejną demonstrację niezadowolenia społecznego Rosjanie planują na 4 lutego. W opinii niezależnych komentatorów, ma ona zmusić władze Rosji do rzeczywistego dialogu z opozycją.

"Dla Rosji bez Putina". Dziesiątki tysięcy Rosjan na ulicach [ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM