Była dziewczyna Breivika: Był szowinistą, nie zauważyłam, że coś planuje

- Nie szanował mnie, był szowinistą - wyznaje w wywiadzie Natasza była dziewczyna Andersa Breivika. Dodaje, że nie wiedziała, że planuje okrutną zbrodnię.

Natasza, takim imieniem się przedstawia, udzieliła wywiadu dla norweskiej gazety "Dagbladet". Breivik jest sprawcą zeszłorocznych zamachów w Norwegii, w których zginęło 77 osób. - Nie zauważyłam niczego, co mogłoby wskazywać, że planuje coś okrutnego - mówi. - To po prostu straszne, że mieliśmy kiedyś ze sobą kontakt - dodaje.

Natasza i Breivik poznali się na portalu randkowym w 2005 roku. Przyleciał do niej do Mińska po czym zabrał do Oslo. - Chciałam zobaczyć, czy nasz związek się rozwinie - opowiada Natasza.

Breivik jej imponował, bo był wysoki, silny, dobrze ubrany i mieszkał w dobrej dzielnicy. Jednak związek się nie udał. - Nie mogliśmy się porozumieć. Nie było między nami chemii i z tego powodu się rozstaliśmy - opowiada Natasza. W dodatku okazało się, że nie darzył jej szacunkiem. - Był męskim szowinistą. Nie traktował mnie poważnie - żali się Natasza.

Proces Andresa Breivika ma rozpocząć się 16 kwietnia. Obecnie trwają badania, czy jest on poczytalny. Ze wstępnej diagnozy wynika, że ma schizofrenię , jednak zlecono dodatkowe testy.

Prawybory prezydenckie Republikanów rozstrzygną się w Karolinie Południowej? >>

DOSTĘP PREMIUM