Hakerzy zaatakowali także francuskie strony rządowe

Hakerzy zaatakowali kilka stron francuskich instytucji rządowych. Strona internetowa francuskiego ministerstwa obrony była niedostępna przez 11 godzin. Dopiero po południu informatykom rządowym udało się ją odblokować.

Do ataku przyznała się grupa Anonymus - hakerów niezadowolonych z zamknięcia strony Megaupload. Witrynę ministerstwa obrony udało im się zablokować przed świtem. Według francuskich mediów także strony Pałacu Elizejskiego i ministerstwa sprawiedliwości były celem ataków, ale w tym przypadku zakończyły się one niepowodzeniem.

Nie podano żadnych szczegółów operacji podjętych przez hakerów przeciwko francuskim instytucjom rządowym. Natomiast szefowie francuskiej grupy Vivendi, do której należy jeden z największych wydawców muzycznych Universal Music, zadecydowali o zamknięciu witryny firmy, po tym, jak stała się ona także celem ataku hackerów z Anonymus. W oświadczeniu prasowym Vivendi stwierdza, że podjęto taką decyzję aby mieć czas na stworzenie odpowiednio skutecznych zabezpieczeń.

Włamanie! Skandal! Burza komentarzy po atakach Anonymous [WIDEO]>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM