Twórca Wikileaks poprowadzi talk-show w Russia TV

Julian Assange poprowadzi talk-show w rosyjskiej telewizji Russia TV. Ekscentryczny twórca demaskatorskiego portalu Wikileaks, spiritus movens ujawnienia setek poufnych depesz amerykańskiej dyplomacji, sam wymyślił formułę programu. Mają to być rozmowy z ludźmi, którzy mają dostęp do ekskluzywnej wiedzy. Assange liczy na to, że jego goście podzielą się nią z nim i widzami rosyjskiej stacji.

Wymyślony przez Assange'a show będzie można oglądać wyłącznie w Russia TV. Stacja zapowiada, że kontrowersyjny prowadzący (prowadzony przez Assange'a portal Wikileaks publikował amerykańskie depesze dyplomatyczne ze wszystkimi poufnymi szczegółami i nazwiskami, a on sam został w Szwecji oskarżony o gwałt) skupi się na tym, w czym się specjalizuje - w kontrowersjach.

Assange znów ujawni informacyjną bombę?

Assange chce w swoim programie mieć dziesięciu "ikonoklastów, wizjonerów" i ludzi dobrze umocowanych w strukturach władzy. 40-letni Australijczyk porozmawia zatem o aktualnych wydarzeniach - jak pisze Russia TV - z ludźmi, o których sądzi, że będą kształtować świat jutra. Twórca Wikileaks zapowiada, że dostarczy widzom coś całkowicie nowego. Czy Assange zamierza w swoim programie odpalić bombę na miarę depesz dyplomatycznych ujawnionych na swoim portalu? Okaże się niedługo. Pierwszy odcinek ma zostać wyemitowany na tydzień przed przesłuchaniem Australijczyka przed brytyjskim sądem.

Show wprost z aresztu domowego

Assange od półtora roku siedzi w areszcie domowym w Wielkiej Brytanii. Walczy, by jego ekstradycja do Szwecji, gdzie czeka go sąd za domniemany gwałt, nie doszła do skutku. Dlatego show, który szefowa Russia TV Margarita Simonian zapowiedziała szumnie na Twitterze, będzie kręcony właśnie w miejscu, gdzie musi obecnie mieszkać założyciel Wikileaks.

ACTA: o co w tym chodzi i pełny tekst umowy [CZYTAJ]

DOSTĘP PREMIUM