Ogromna katastrofa budowlana w Brazylii. Zawaliły się dwa budynki, w tym 18-piętrowy [ZDJĘCIA]

W Rio de Janeiro zawaliły się dwa budynki, w tym jeden 18-piętrowy. Szacuje się, że w ruinach znajduje się 11 osób. Dwie osoby nie żyją, pięć udało się dotychczas uratować.

Walące się budynki zniszczyły pobliską 3-piętrową konstrukcję. Ulice wokół miejsca wypadku zapełnione są kawałkami betonu i gęstym pyłem. Zaparkowane w pobliżu samochody pokryte są gruzem.

Przyczyna wypadku na razie nie jest znana. Świadkowie mówią o wybuchu i silnym zapachu gazu.

Burmistrz Rio de Janeiro Eduardo Paes oświadczył, że wysiłki władz obecnie koncentrują się na ratowaniu zaginionych, nie zaś na dochodzeniu w sprawie przyczyny wypadku.

Wypadki te budzą poważny niepokój

Według BBC, ratownikom udało się wyciągnąć sprzątacza z jednej z wind, zaraz po tym, gdy mężczyzna zadzwonił z telefonu komórkowego do przyjaciela, prosząc o pomoc. Policja odgrodziła miejsce wypadku. Prąd w okolicy został odcięty ze względów bezpieczeństwa. Świadkowie mówią, że w chwili, gdy waliły się budynki, myśleli, że nadeszło trzęsienie ziemi, zaś ludzie zaczęli biegać w panice.

Trzy miesiące temu, również w Rio de Janeiro, wybuch gazu w restauracji zabił trzy osoby. Wypadki te budzą poważny niepokój opinii publicznej w związku z mającymi się odbyć w 2014 roku w Brazylii mistrzostwami świata w piłce nożnej oraz igrzyskami olimpijskimi dwa lata później.

"Nie" dla ACTA. W całej Polsce protesty [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM