Wybory w USA. Santorum do geja: Nie zasługujesz na przywilej małżeństwa

Homoseksualiści nie zasługują na przywilej małżeństwa, ponieważ związki jednopłciowe nie przynoszą korzyści społeczeństwu - powiedział do jednego z wyborców Rick Santorum, ultrakonserwatywny kandydat na prezydenta USA.

To kolejna już wypowiedź Santoruma skierowana przeciw homoseksualistom. Polityk w przeszłości sugerował m.in., że "można zdelegalizować stosunki homoseksualne". Jest też zaciekłym przeciwnikiem aborcji i antykoncepcji.

Podczas jednego ze spotkań z wyborcami w stanie Missouri został zapytany przez obecnego na sali geja, dlaczego jego zdaniem homoseksualiści nie zasługują na prawo do małżeństwa.

W odpowiedzi Santorum tłumaczył, że jest różnica pomiędzy prawami, "które zostały nadane przez Boga", oraz przywilejami.

- Małżeństwo jest wewnętrznie dobre, dajemy przywileje ludziom, którzy tak robią, bo chcemy wspierać tego typu zachowania - mówił - Dwoje ludzi tej samej płci może się lubić czy może się kochać. Czy to jest szczególny związek? Tak, ale nie jest to związek, który przynosi społeczeństwu takie korzyści, jak związek kobiety i mężczyzny - dodał.

 

Santorum cały czas podtrzymuje, że geje i lesbijki mają równe prawa w amerykańskim społeczeństwie, ale nie powinni mieć przywileju małżeństwa. W ubiegłym tygodniu powiedział, że unieważni małżeństwa jednopłciowe (legalne w niektórych stanach), jeśli zostanie prezydentem.

Euforia wygranej, gorycz porażki. Kto z Republikanów zmierzy się z Obamą?

 

DOSTĘP PREMIUM