Anonymous zaatakowali serwery Bundestagu? Ujawniono tajne dane

Grupa hakerska Anonymous twierdzi, że zaatakowała serwery niemieckiego Bundestagu ujawniając tajne dokumenty jednej z komisji śledczych. Dane trafiły do internetu. Biuro prasowe parlamentu twierdzi jednak, że opublikowane informacje od dawna były dostępne w sieci.

Chodzi o dokumenty komisji śledczej badającej sprawę tragicznej w skutkach akcji lotnictwa NATO w Afganistanie. Trzy lata temu niemieccy dowódcy wydali rozkaz ataku, w którego wyniku zginęło blisko 140 osób - w większości cywilów.

Hakerzy twierdzą, że wykradli z parlamentarnych serwerów tajne informacje na temat śledztwa i umieścili je w internecie. Dokumenty rzeczywiście znalazły się w sieci.

"Dane zostały odtajnione i opublikowane"

Biuro prasowe Bundestagu informuje jednak, że dane te już dawno zostały odtajnione i opublikowane. Dlatego nie można mówić o ujawnieniu żadnych nieoficjalnych informacji. Na razie nie wiadomo, czy hakerzy faktycznie włamali się na parlamentarne serwery czy tylko skopiowali ogólnodostępne dokumenty.

Nie można jednak wykluczyć, że do włamania doszło, a hakerzy po prostu nie wiedzieli, że publikują odtajnione już informacje.

Włamanie! Skandal! Burza komentarzy po atakach Anonymous [WIDEO]>>

TOK FM PREMIUM