Sarah Palin myślała, że to królowa dowodziła brytyjskim wojskiem w Iraku

Sarah Palin była przekonana, że to Elżbieta II dowodzi wojskami brytyjskimi w Iraku - tak według ?The Telegraph? wynika z informacji twórców dokumentu fabularyzowanego o udziale byłej gubernatorki Alaski w kampanii prezydenckiej w 2008 roku.

Ignorancja Sary Palin w kwestii polityki zagranicznej ujawniona została wielokrotnie w czasie kampanii prezydenckiej cztery lata temu, kiedy John McCain ogłosił ją swoją kandydatką na wiceprezydent USA. O tym, że polityk nie wiedziała, że siłami zbrojnymi Wielkiej Brytanii nie dowodzi królowa, ale premier, opinia publiczna dowiedziała się jednak dużo później.

Kolejna wpadka Palin wyszła na jaw dopiero podczas researchu do dokumentu fabularyzowanego o jej wkroczeniu na wielką scenę polityczną. Tytuł filmu to "Game Change", a główną rolę zagrała w nim kilkukrotnie nominowana do Oscara Julianne Moore.

Doradca McCaina potwierdził informacje

Sarah Palin popisała się swoim brakiem wiedzy na temat Wielkiej Brytanii w czasie jednej z przygotowawczych sesji z głównym doradcą McCaina Steve'em Schmidtem. Schmidt zapytał ją testowo, co by zrobiła, gdyby Wyspy Brytyjskie zaczęły wycofywać swoje poparcie dla wojny w Iraku. Była gubernatorka Alaski odpowiedziała m.in., że postarałaby się, aby mimo wszystko "pozostać w otwartym dialogu" z królową.

"Game Change" bazuje na książce dwójki amerykańskich dziennikarzy, którzy przeprowadzili dziesiątki wywiadów z osobami związanymi z poprzednią kampanią prezydencką republikanów. Sam Steve Schmidt potwierdził, że zdobyte przez dziennikarzy informacje są prawdziwe.

 

Sarah Palin tymczasem odmówiła współpracy przy kręceniu "Game Change", oświadczając, że nie będzie pomagać przy tworzeniu "zniekształconej, zmanipulowanej i fałszywej narracji". Film ma wejść do kin w marcu tego roku.

Polska w tajnej korespondencji Thatcher, Cartera i Reagana: "Komunizm tu nie pasuje"

DOSTĘP PREMIUM