Sensacja: w Jerozolimie znaleziono sarkofagi pierwszych chrześcijan

W Jerozolimie w jaskini grobowej pochodzącej z początków naszej ery znaleziono sarkofagi świadczące o tym, że mogli tam spoczywać pierwsi wyznawcy Chrystusa. Specjalnie skonstruowany robot ujawnił wyryte na nich wizerunki wielkiej ryby, gołębicy i starogrecki napis ?Bóg zmartwychwstał?.

Sensacyjnego odkrycia dokonano w dzielnicy Armon Hanaciw pod fundamentami jednego z domów mieszkalnych. Poszukiwaniami kierował izraelski dziennikarz Simcha Jakobovici, który nakręcił o tym film dla kanału Discovery. Dokument pokazany zostanie dziś w Nowym Jorku.

Będzie można zobaczyć, jak kamera zamontowana na wysięgniku robota wyłania z mroku starożytne grobowce. Ich wizerunki będą wyświetlane na stojących na zewnątrz monitorach.

W zeszłym roku Jakobovici twierdził, że w innej jaskini grobowej - niedaleko tego miejsca - znalazł gwoździe, którymi Jezus mógł być przybity do krzyża. Niektórzy archeolodzy izraelscy traktują działalność Jakobovici dosyć sceptycznie, porównując go do... Indiany Jonesa. Inni jednak oceniają, że w sarkofagach rzeczywiście mogli być pochowani pierwsi żydowscy chrześcijanie.

Tajemnica antarktycznego jeziora. Co kryją wody Wostoku?>>

DOSTĘP PREMIUM