Pierwszy udany wystrzał elektromagnetycznego działa morskiego [WIDEO]

Amerykańska armia przeprowadziła udany test nowego elektromagnetycznego działa morskiego. Jest tak silne, że pociski nie muszą nawet zawierać materiałów wybuchowych - donosi portal Popular Mechanics.

Marynarka wojenna USA od wielu lat eksperymentuje z bronią elektromagnetyczną. Wykorzystuje ona energię elektromagnetyczną, która wyrzuca z ogromną szybkością pocisk.

Może on lecieć z prędkością nawet 8,5 tys. kilometrów na godzinę. Nie musi nawet zawierać materiałów wybuchowych, bo samą swoją masą może zniszczyć cel. Ma mieć zasięg 100 mil morskich.

W zeszłym tygodniu z sukcesem przeprowadzono pierwszy test. Docelowo broń ma mieć dwa razy większą siłę niż ta pokazana na nagraniu. Przedstawiciele marynarki przewidywali, że ta futurystyczna broń będzie gotowa za ok. 15 lat. Po udanych testach wprowadzenie jej do użycia może odbyć się szybciej, niż planowano.

Jednak na razie broń nadal jest w fazie rozwoju. Mogą wystąpić również problemy z zapewnieniem energii dla działa. Dlatego zapewne będzie ono montowane tylko na dużych jednostkach.

100 dni do Euro 2012. Czy takie mistrzostwa sobie wymarzyliśmy? >>

TOK FM PREMIUM