Schulz w Brukseli o antypolskiej stronie: Uwłaczające. Podsycanie dyskryminacji nie do zaakceptowania
Serwis partii PVV Geerta Wildersa ruszył tydzień temu. Jak twierdzą twórcy, "ma służyć zbadaniu w Holandii negatywnych zjawisk, jakie nasiliły się wraz z imigracją, takich jak przestępczość, alkoholizm, narkomania czy porzucanie śmieci". Przypominają, że odkąd w maju 2007 roku Holandia otworzyła rynek pracy dla nowych krajów członkowskich, przybyło 200-350 tys. emigrantów zarobkowych. Na tym portalu można zgłaszać skargi i zażalenia na zachowanie imigrantów zarobkowych z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polaków, a także to, że "zabierają" Holendrom pracę .
Portal od początku budzi kontrowersje. - "Obrzydliwe", "potępimy", "porozmawiam z premierem Holandii" - komentował Martin Schultz. Szef PE zapowiedział, że porozmawia na ten temat z premierem Holandii. Ten stwierdził jednak, że strona nie jest rządowa, więc nie można jej cenzurować .
To podsycanie dyskryminacji
- W wielu częściach Europy nasilają się stereotypy, uprzedzenia, a nawet wrogość. Z powodu tej podgrzanej atmosfery wytworzyło się podłoże, na którym obecnie pewna partia uruchomiła nawet gorącą linię z myślą o otwartym podsycaniu dyskryminacji wobec pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej. Nie do zaakceptowania jest istnienie w Europie obywateli drugiej kategorii - stwierdził Schulz w Brukseli, gdzie odbywa się posiedzenie szefów rządów i państw Unii Europejskiej.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego dodał, że "Unia Europejska jest wspólnotą wartości. Swoboda poruszania się i tolerancja to podstawowe filary dzieła zjednoczenia".
Rada MUSI się wypowiedzieć
- Uważam, że Rada Europejska musi się zdecydowanie przeciwstawić tym uwłaczającym zachowaniom i uogólniającym osądom. W konkluzjach Rady nie wspomina się tego tematu nawet osobnym słowem. Musimy interweniować, by nie dopuścić do powrotu myślenia w takich kategoriach [jakie mają twórcy strony - przyp. red.], gdyż zawsze było ono jedynie źródłem nieszczęścia dla narodów i może doprowadzić do rozsadzenia UE - stwierdził Schulz.
Praca do 67. roku życia? Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę [TABELA]>>
-
Ksiądz na Facebooku będzie musiał się ujawnić. Episkopat chce zrobić porządek z duchownymi w sieci
-
"Drastyczne" rekolekcje w Toruniu. "Żadna fundacja tego nie zrobiła, a w kościele dzieci to widziały"
-
Po co PiS walczy z Trzaskowskim? "Boją się, że Tusk powtórzy wariant Kaczyńskiego"
-
Wypadek radiowozu z nastolatkami. Są zarzuty. Giertych: Nie udało się sprawy przekręcić
-
Wolał iść do więzienia niż ogrzewać dom. Poszukiwany 52-latek sam zadzwonił na policję
- Co ze zdrowiem papieża Franciszka? Włoska agencja podaje nowe informacje
- Szwajcaria. Wykoleiły się dwa pociągi. Wiele osób rannych
- "Czy Kaczyński zostanie porządnym gościem? No, nie wiem" [604. Lista Przebojów TOK FM]
- Dług Polski przekroczył 1,5 biliona złotych. Są nowe dane
- Chanat Kazański i Powołże. Płyniemy Wołgą do Kazania