Jak oni walczą o głosy: kampania republikańskich kandydatów [FOTO]

Dziś w nocy wyborcy z dziesięciu stanów będą głosować w prawyborach republikańskich kandydatów na prezydenta. Czterech Republikanów pozostałych na placu boju ostro walczy o głosy wyborców. Przyglądamy się im podczas spotkań z sympatykami i przeciwnikami, na wiecach, w restauracjach, w fabrykach itp.

Dziś podczas tzw. Super Wtorku wyborcy będą głosować w stanach: Georgia, Idaho, Massachusetts, Północna Dakota, Ohio, Oklahoma, Tennessee, Vermont, Wirginia i Alaska.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA REPUBLIKAŃSKICH KANDYDATÓW >>>

Mitt Romney

Romney od dłuższego czasu uchodzi za lidera wyścigu po nominację. Mimo chwilowego spadku formy ostatnio znów prowadzi w sondażach. Ma on znacznie większe środki na kampanię niż pozostali kandydaci, poparcie dla niego wyrażają też kolejni prominentni Republikanie. Przeciwnicy zarzucają mu jednak, że jest za mało konserwatywny.

Mitt Romney pozuje z dwójką niemowlaków . Fot. Gerald Herbert AP

Głodni na szlaku kampanii: Mitt i Ann Romney witają się z gośćmi restauracji Montgomery Inn w Cincinnati. Fot. Brain Snydar Reuters

Rick Santorum

Ten ultrakonserwatywny senator z Pensylwanii jest przeciwnikiem aborcji i antykoncepcji, krytykuje też homoseksualistów. Po wygranych w kilku stanach wydawało się, że Santorum ma szanse zwyciężyć z Romneyem. Ostatnio jednak osłabł w sondażach. Ma szanse na wygraną w niektórych południowych stanach "pasa biblijnego", jak Tennessee.

Rick Santorum pożera kurczaka w Corky's BBQ. Fot. Eric Gay AP

Zwolennicy Santoruma krzyczą, chcąc przegonić jego przeciwników, podczas wiecu w Oklahoma City. Fot. Sue Ogrocki AP

Ron Paul

Ron Paul to senator z Teksasu i idol libertarian. Obecnie cieszy się poparciem 13 proc. wyborców (takim samym jak Gingrich).

Ron Paul pozuje ze swoimi zwolennikami. Fot. Ted S. Warren AP

22-letnia Savannah Burke poparcie dla Rona Paula wypisała na twarzy. Fot. Paul Sancya AP

Newt Gingrich

Były spiker Izby Reprezentantów Newt Gingrich liczy na wygraną w rodzinnym stanie Georgia. Jeszcze niedawno był nadzieją konserwatywnych Republikanów, dziś eksperci sugerują, że może wycofać się z wyścigu, jeśli znacząco przegra superwtorkowe prawybory.

Newt Gingrich pozuje do zdjęcia ze swoimi młodymi zwolenniczkami. Fot. Evan Vucci AP

Zwolenniczka Gingricha Mary O'Connell płacze podczas śpiewania "God Bless America. Fot. Evan Vucci AP

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA REPUBLIKAŃSKICH KANDYDATÓW >>>

TOK FM PREMIUM