Libijscy rebelianci torturują Afrykanów przetrzymywanych w klatce. "Jedz flagę, ty psie!" [WIDEO]

W internecie pojawił się szokujący film, na którym libijscy rebelianci torturują grupę Afrykanów trzymanych w klatkach przypominających te, które znajdują się w zoo. Mają związane ręce i są zmuszani do trzymania w ustach kawałków libijskiej flagi.

- Jedz flagę, ty psie. Spokój, psie, spokój! Bóg jest wielki! - krzyczy głos zza kamery na filmie, który pojawił się w serwisie YouTube. W pewnym momencie kaci zmuszają niektórych przetrzymywanych do skakania z kawałkiem zielonego materiału w ustach. Wokół klatki znajduje się grupa ludzi, która wszystkiemu się przygląda.

 

Torturowani na filmie Afrykanie są podejrzewani o bycie najemnikami Kaddafiego. Po tym jak dyktator został obalony, setki emigrantów z różnych regionów Afryki zostało uwięzionych przez wojska sprzymierzone z nowymi władzami. Jak informuje Amnesty International, po tym jak obalono Kaddafiego, afrykańscy uchodźcy i emigranci stali się obiektem dyskryminacji i ataków. Według organizacji współodpowiedzialny za taki stan rzeczy jest Narodowy Rząd Tymczasowy, ponieważ przyczynił się do szerzenia propagandy inspirującej ataki.

Niektórym afrykańskim przesiedleńcom udało się uciec do Mali i Nigru, ale więcej niż pięć tysięcy zostało zatrzymanych. To na nich dokonuje się masowych egzekucji.

Zanim wybuchło powstanie przeciwko Kaddafiemu, libijskie władze zatrudniały około miliona afrykańskich emigrantów, którzy zajmowali się wywózką śmieci, sprzątaniem i innymi nisko opłacanymi pracami.

Tylko u nas: Richard Pipes wieszczy upadek Obamy >>>

TOK FM PREMIUM