Pierwszy w historii misji ślub polskich żołnierzy w Afganistanie [ZDJĘCIA]

Joanna - pilot śmigłowca, Piotr - żołnierz jednostki specjalnej. Oboje od kilkunastu lat w armii, poznali się na misji w Afganistanie i tu się w sobie zakochali. Są pierwszą parą w historii polskiego kontyngentu, która wzięła ślub na misji wojskowej.

Joanna ukończyła Szkołę Orląt w Dęblinie. Służbę w wojsku pełni od kilkunastu lat. Jest pilotem śmigłowca. Na misji w Afganistanie służy po raz drugi.

Piotr od kilkunastu lat jest żołnierzem jednostki specjalnej. Na misji w Afganistanie jest już piąty raz, spędził tu 2,5 roku. Jest komandosem biorącym udział w misjach specjalnych. Jednocześnie jest jednym z najbardziej doświadczonych w Wojsku Polskim JTAC-em (ang. Joint Terminal Attack Controller - Wysunięty Nawigator Naprowadzania Lotnictwa) - czytamy na stronach resortu obrony.

Jak informuje MON, zaręczyny były spontaniczne: "Komandos oświadczył się w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 2010 r., w czasie uroczystej kolacji u lotników. Oryginalny pierścionek zaręczynowy, ręcznie wykonany przez afgańskiego jubilera, narzeczona dostała następnego dnia".

Ślub planowali w Polsce, ale koledzy podpowiedzieli, że skoro połączyła ich misja, to może warto wziąć ślub w Afganistanie. Okazało się, że może im go udzielić polski konsul w Kabulu...

Do ślubu para młoda jechała w pełni uzbrojona, w kamizelkach kuloodpornych i hełmach. Ze względów bezpieczeństwa MON nie ujawnił personaliów ani pełnego wizerunku nowożeńców.

"Moi rodzice byli wspaniali". Zdjęcia ślubne z lat 50., 60., 70. >>

TOK FM PREMIUM