Młodzi z Izraela i Iranu jednoczą się na Facebooku. "Nie chcemy wojny"

Ronny Edry, izraelski grafik, postanowił zademonstrować sprzeciw wobec ewentualnej wojny z Iranem za pomocą plakatów. Odpowiedź na Facebooku przeszła jego oczekiwania. - Po kilku godzinach setki osób z obu krajów udostępniły innym jego pomysł, a tysiące polubiły ideę.

- Mój pomysł był prosty. Chciałem po prostu dotrzeć do drugiej strony. Dookoła wciąż mówi się o wojnie. Iran będzie nas bombardował, a my będziemy bombardować Iran. Siedzimy i czekamy. Chciałem w prostych słowach przekazać, że to jest po prostu wariactwo - tłumaczył swoje postępowanie.

Wykorzystując swoje zdolności, zamieścił na Facebooku zdjęcia swoje, żony, a także ich przyjaciół. Dodał do nich proste słowa: "Irańczycy, nigdy nie zbombardujemy waszego kraju. Kochamy was".

Po kilku godzinach przyszły pierwsze odpowiedzi z Iranu. - Ludzie dzielili się tym wpisem, także klikali "lubię to". Zrozumiałem, że stało się coś ważnego, bo do tej pory nie rozmawiałem z żadnym z Irańczyków - mówi Ronny Edry. "Także ciebie kochamy. Irańczycy nie czują nienawiści do was" - pisali ludzie. "Współistniejemy i przez wieki dzielimy naszą historię, kulturę, język i poezję. Jesteśmy podobni i politycy nie mogą tego zmienić. Jestem dumny, mając ciebie za przyjaciela" - można było przeczytać na innym wpisie.

- Wierzę, że możemy razem egzystować, a nasza akcja do tego się przyczyni - powiedział izraelski grafik.

Wspaniałe zdjęcia kosmosu. NASA stworzyła ''Atlas Wszechświata''[ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM