Tak wygląda Mohammed Merah, napastnik z Tuluzy - są zdjęcia i wideo

Agencje fotograficzne opublikowały zdjęcia 23-letniego Mohammeda Meraha, który przyznał się do zabicia w ostatnich dniach siedmiu osób w Tuluzie i Montauban. Z kolei ?Le Monde? publikuje wideo, na którym widać, jak Merah popisuje się, jeżdżąc autem
 

Merah, Francuz pochodzenia algierskiego, nadal ukrywa się w swoim mieszkaniu, które od kilkunastu godzin jest otoczone przez elitarną jednostkę policji RAID.

Merah twierdzi, że podczas pobytu w Pakistanie odrzucił propozycję Al-Kaidy dotyczącą przeprowadzenia w jej imieniu zamachu samobójczego, ale zaakceptował "misję dokonania zamachu we Francji" - powiedział minister spraw wewnętrznych Francji Claude Gueant w telewizji TF1.

- Ogłosił, że chce się poddać po południu lub późnym wieczorem - powiedział prokurator Francois Molins na konferencji prasowej w Tuluzie.

Dodał, że Merah zamierzał w środę zabić żołnierza, a w przyszłości także dwóch policjantów z Tuluzy.

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa trzech żołnierzy w Tuluzie i Montauban 11 i 15 marca oraz do zastrzelenia w poniedziałek 30-letniego nauczyciela i trojga dzieci przed szkołą żydowską w Tuluzie. Twierdzi, że zawsze działał sam - powiedział prokurator.

Policjanci z RAID w środę kilkakrotnie próbowali wejść do mieszkania w Tuluzie, w którym ukrywa się Merah, ale za każdym razem mężczyzna odpowiadał ogniem. Tuż przed północą w środę policjanci zaatakowali mieszkanie Meraha.

Troje uczniów żydowskiej szkoły we Francji zastrzelonych. To trzeci atak [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM