Dziś w PE wysłuchanie publiczne nt. katastrofy smoleńskiej

W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się dziś wysłuchanie publiczne poświęcone katastrofie smoleńskiej. Organizują je deputowani PiS-u, którzy połączą się także telemostem z centrum prasowym w Warszawie. Pierwsze wysłuchanie publiczne w Europarlamencie odbyło się ponad rok temu.

Podobnie jak za pierwszym razem także i teraz na wysłuchanie publiczne mają przyjechać przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy, w tym córka pary prezydenckiej - Marta Kaczyńska. Będą również eksperci zespołu Antoniego Macierewicza.

Przewodniczący delegacji PiS w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Legutko powiedział, że zaprezentowane mają być nowe dowody dotyczące okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Po raz czwarty temat tragedii będzie obecny w Parlamencie Europejskim. Najpierw zorganizowano wysłuchanie publiczne. Później w budynku Parlamentu stanęła wystawa ze zdjęciami - chodziło o pokazanie, że Rosjanie niszczyli wrak samolotu, by nie można było wyjaśnić przyczyn katastrofy. Także w Europarlamencie Prawo i Sprawiedliwość prezentowało pierwszą część Białej Księgi na temat katastrofy smoleńskiej, obwiniając stronę rosyjską za jej spowodowanie.

Turysta pokazał wideo z Korei Płn. "Kraj zmienia się szybciej niż stereotyp" >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM