Najtańszy obiad zjesz w portugalskiej restauracji. Włochy i Hiszpania dużo drożej

Portugalia ma najatrakcyjniejsze ceny w restauracjach spośród wszystkich najpopularniejszych wśród turystów europejskich krajów. Ten iberyjski kraj bije na głowę takie wakacyjne potęgi jak Włochy czy Francja.

Z najnowszego brytyjskiego opracowania The Post Office Holiday Barometer wynika, że czteroosobowa rodzina za trzydaniowy obiad w popularnym kurorcie z kawą, piwem i napojami zapłaci średnio 44 funty (215 PLN).

W innych atrakcyjnych dla turystów miejscach za taki posiłek trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. W Hiszpanii będzie on kosztował około 54 funtów (264 PLN), czyli o prawie jedną piątą więcej. Drożej jest też w walczącej z kryzysem Grecji.

Według Holiday Barometer obiad kosztuje tam co prawda o jedną czwartą mniej niż rok temu, ale i tak musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 56 funtów (274 PLN). O zawrót głowy przyprawiają ceny we włoskich kurortach, gdzie za trzydaniowy obiad zapłacimy średnio 114 funtów (558 PLN) - 2,5 razy więcej niż w Portugalii.

Analiza cen została przeprowadzona w najpopularniejszych wśród turystów kurortach sześciu krajów, między innymi w portugalskim Algarve, na Costa del Sol na hiszpańskim wybrzeżu czy w we włoskim Sorrento.

Twórcy rankingu podkreślają, że przed wybraniem celu wakacyjnych wojaży dobrze jest się zapoznać nie tylko z kosztami hoteli czy transportu, ale i z cenami w restauracjach, bo to właśnie one mogą bardzo znacząco wpłynąć na ostateczny koszt wakacji.

Testujemy najtańsze wina z dyskontów. Ocenia Wojciech Bońkowski [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM