Areszt za transparent broniący praw homoseksualistów. Pierwsze ofiary nowego prawa

Dwóch mężczyzn aresztowano w Petersburgu za trzymanie transparentu: "Homoseksualizm jest formą seksualności dowiedzioną przez naukę" - donosi "Spiegel". To pierwsza kara, jaką nałożono po wprowadzeniu w byłej stolicy Rosji ustawy przeciwko rozpowszechnianiu informacji o homoseksualizmie.
 

Mężczyznom grozi grzywna w wysokości do 5 tys. rubli, czyli do 500 zł. Do podobnych protestów dochodzi w Petersburgu prawie codziennie. Wczoraj grupka aktywistów również została zatrzymana przez policję. Na wiec przynieśli transparenty z hasłami: "Homofobia jest nielegalna" oraz "Nie dla uciszania przypadków przestępstw przeciwko gejom i lesbijkom".

Prawo wprowadzone 29 lutego na terenie Petersburga zabrania rozpowszechniania informacji o homoseksualizmie, biseksualizmie i transseksualizmie. Dotyczy ono filmów, teledysków, książek i gazet, które zawierają treści związane z homoseksualizmem. Nie może być pokazana nawet tęczowa flaga - symbol ruchu LGBT.

Wkrótce prawo może być rozciągnięte na cały kraj. W Dumie został złożony już odpowiedni wniosek. - Staramy się ochronić nasze społeczeństwo przed homoseksualną propagandą - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Wyrwane serca, krzyk i tupolew. Kontrowersyjny obraz "Smoleńsk" >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM