Dziś pierwsza rocznica ślubu księcia Williama i Kate Middleton

Równo rok temu książę William Windsor pojął za żonę Kate Middleton. Młodzi spędzają rocznicę prywatnie, w gronie przyjaciół i nawet wścibskie media nie zwęszyły dotąd, gdzie przebywają.

Brytyjczycy są zgodni, że Kate Middleton sprawnie weszła w rolę księżnej Catherine, nie tracąc bezpośredniego podejścia do ludzi. Podczas podróży do Kanady z księciem Williamem, kiedy w Ottawie jedna z jej wielbicielek wyciągnęła rękę z komórką, żeby jej zrobić zbliżenie, Kate podeszła do niej, przysunęła twarz do jej twarzy i pstryknęły sobie zdjęcie. - Jak daleko odeszliśmy od sztywnego machania dłonią w białej rękawiczce - stwierdza dzisiejszy "Sunday Telegraph".

Kate stała się także trendsetterem w dziedzinie mody. Magazyn "Time" umieścił ją na liście stu najbardziej wpływowych ludzi świata.

Książęca para chce żyć jak zwykli obywatele

Kate i William starają się prowadzić jak najbardziej normalne życie na głębokiej prowincji, na wyspie Anglesey, gdzie książę jest pilotem śmigłowca ratunkowego. Przez pół roku służył na Falklandach. Kate chodzi po supermarkecie z wózkiem z zakupami, a William zmywa po obiedzie i robi gościom herbatę. W drodze na zimowe wakacje w Szwajcarii siedzieli jak wszyscy z podkurczonymi kolanami w samolocie easyJetu.

Brytyjskie gazety chwalą działalność księcia i księżnej, zaznaczając, że dzielnie reprezentują monarchię. "Kate zawojowała nas wszystkich" - pisze "Sunday Times", a "Sunday Telegraph" zaznacza, że "to zaledwie rok i zastanawiające jest, jak przedtem się bez niej obywaliśmy?". Nawet tradycyjnie antymonarchistyczny "Independent" zamieszcza kalendarz zdarzeń, w jakich uczestniczyli William i Kate w minionym roku.

Po miesiącu miodowym spędzonym na Seszelach para książęca odbyła podróż do Kanady i Kalifornii, kilkakrotnie pokazała się publicznie w kraju, chociażby z okazji jubileuszu królowej. We wrześniu para książęca była w Singapurze, Malezji, Tuvalu i na Wyspach Salomona.

Trwają spekulacje, kiedy pojawi się na świecie ich potomek, ale młodzi dają do zrozumienia, że nie wyznaczają sobie żadnego terminu. Na razie pojawiają się głównie informacje o pupilu pary książęcej - cocker-spanielu o imieniu Lupo. Pierwszy rok małżeństwa Williama i Kate to zresztą już ich ósmy rok razem, wygląda więc na to, że są na dobrej drodze, by uniknąć matrymonialnej klątwy ciążącej nad całą poprzednią generacją Windsorów.

Pierwsza połowa długiego weekendu świetna, potem pogoda się zepsuje >>

DOSTĘP PREMIUM