Mount Everest: Troje himalaistów zginęło podczas zejścia z najwyższej góry. Dwaj inni zaginęli

Troje himalaistów zginęło, a dwaj inni zaginęli podczas zejścia z Mount Everestu. Nadal trwają poszukiwania zaginionych.

Nepalskie władze oficjalnie poinformowały, że na górze zginęli: Niemiec, Kanadyjczyk i Koreańczyk. Do tragedii doszło, gdy himalaiści schodzili ze szczytu (o wys. 8850 m n.p.m.) Wtedy też zaginęli dwaj himalaiści. - Trwają poszukiwania dwóch zaginionych himalaistów - mówi Gyanendra Shrestha z nepalskich władz. - Nadal czekamy na informacje na temat wypadku.

W tym samym miejscu jest też polska himalaistka, Kinga Baranowska, która wczoraj próbowała wejść na Lhotse, jeden z 14. ośmiotysięczników, najbliższy Mount Everest.

Złe warunki atmosferyczne

Ratownicy przypuszczają, że przyczyną śmierci himalaistów była choroba wysokościowa, która doprowadziła do ekstremalnego wycieńczenia organizmu. Nepalski rząd mówi z kolei o bardzo złych warunkach atmosferycznych, które zaskoczyły himalaistów. W piątek i w sobotę rano pogoda była bardzo dobra, ale w sobotę wieczorem zaczął wiać bardzo silny wiatr.

Od czasów pierwszego wejścia, w 1953 roku, Mount Everest zdobyto ponad trzy tysiace razy. Podczas zdobywania najwyższej góry świata życie straciło około 200 osób.

"Apokaliptyczna" wyspa na Malediwach: Śmieci, muchy, smród, rozpacz [WIDEO] >>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM