Niemieckie media o turystach zamordowanych w Warszawie: "Byli nawet w Afryce"

Media w Niemczech ujawniają szczegółowe informacje na temat dwojga niemieckich turystów zamordowanych w sobotę w Warszawie. Para emerytów była w trakcie podróży po Europie Wschodniej. 62-letni turyści pochodzili z Hamburga. Podróżowali po świecie czerwonym volkswagenem przerobionym na dom na kołach. Dotarli nim nawet do Afryki.

W marcu opowiadali o swoich podróżach w wywiadzie dla tygodnika "Stern". Wspominali w nim m.in. o słabości do Europy Wschodniej i o tym, że wolą nocować na skraju lasu niż w hotelach.

Bild: Czy kibice będą bezpieczni?

O morderstwie niemieckiej pary informują głównie lokalne media z Hamburga, choć wczoraj obszerny artykuł na ten temat zamieściła także największa gazeta w Niemczech - bulwarówka "Bild". Autorzy tabloidu zastanawiają się, czy turyści, którzy przyjadą do Polski na mistrzostwa Europy w piłce nożnej, będą bezpieczni.

Do brutalnego zabójstwa niemieckich turystów doszło w sobotę w okolicach mostu Siekierkowskiego w Warszawie. Oboje zostali zastrzeleni. Na razie motyw zbrodni nie jest znany. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura.

Córka mściciela z Litwy znów pod opieką matki. Wściekły tłum pod domem [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM