"Moje paznokcie to nie twój interes!" - Saudyjka z kamerą stawia czoła policji religijnej [WIDEO]

Mieszkanka Arabii Saudyjskiej poszła do centrum handlowego. Obok sklepu z butami spotkała członków Komitetu Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu - saudyjskiej policji religijnej. Mężczyznom nie spodobały się pomalowane paznokcie kobiety. Kazali jej wyjść. Wtedy kobieta wyjęła komórkę i zaczęła nagrywać. Film - choć krótki - robi ogromne wrażenie.

O incydencie i nieco ponaddwuminutowym nagraniu piszą media na całym świecie. I we wszystkich relacjach jak refren przewijają się słowa "dzielna kobieta". Bohaterka nagrania nie posłuchała członków policji religijnej i nie dała się zastraszyć. Nie bała się też wyjąć telefonu.

 

- Moje paznokcie to nie twój interes! Nie jesteś moim szefem i nie możesz mi mówić, czy mogę nosić lakier, czy nie. Nie macie prawa! Rząd obiecał, że nie będzie już takiego nagabywania - mówi kobieta w nagraniu. I złośliwie dodaje: My tu sobie rozmawiamy, a wideo jest już w drodze na Facebooka i Twittera.

Nagranie zdobyło oszałamiającą popularność w sieci, a w samej Arabii Saudyjskiej wywołało dyskusję o roli policji religijnej. Wiadomo, że do incydentu doszło w galerii handlowej Hayat w Rijadzie. Kobieta pozostaje anonimowa.

"Kate Middleton Krzemowej Doliny". Kim jest pani Zuckerberg? >>

DOSTĘP PREMIUM