Różowy diament wystawiony na aukcji. "Najdroższy i największy w historii"

W filii prestiżowego domu aukcyjnego Christie' s w Hong Kongu zostanie dzisiaj zlicytowany różowy diament, którego wartość szacuje się na około 12 mln dolarów. Jest to największy i najdroższy tego typu kamień, jaki został wystawiony do tej pory na sprzedaż. "Ten diament jest po prostu wyjątkowy" - mówi specjalista z Christie's.

12-karatowy kamień został nazwany przez amerykańskiego jubilera Ronalda Winstona "Martian Pink" na cześć sondy wysłanej przez USA w 1976 roku na Marsa. Brytyjski dom aukcyjny Christie's przez 244 lata działalności sprzedał do tej pory 18 różowych diamentów, które miały ponad 10 karatów.

"Kolorowe diamenty są niezmiernie rzadkie, a różowe w szczególności" - mówi specjalista domu aukcyjnego. Dodaje, że kamień, który będzie dzisiaj licytowany, posiada na dodatek wyjątkowe nasycenie barwą, co jeszcze bardziej stanowi o jego wartości.

Drugim tak popularnym różowym diamentem jest "The Williamson Pink" należący do Królowej Elżbiety II. Blisko 25-karatowy kamień, który królowa dostała w 1947 roku w prezencie ślubnym, został oprawiony w broszkę na jej ceremonię jej koronacji.

"Feel like at home"? Nauczyciel z British Council: to błąd. Ludzie będą się śmiać >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM