Jarzębina już w Brukseli ze swoim hitem "Koko Koko Euro Spoko"

Śpiewaczki z zespołu Jarzębina z Kocudzy na Lubelszczyźnie są w Brukseli. Zaprosiła jej lubelska europosłanka prof. Lena Kolarska-Bobińska. Panie wystąpiły na rozgrywkach piłkarskich European Football Tournament, oczywiście ze swoim piłkarskim hitem.

Członkinie zespołu Jarzębina poleciały wczoraj do Brukseli na zaproszenie europosłanki prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej. - Zespół Jarzębina spodoba się, bo wniesie do sztywnej, poprawnej atmosfery unijnych instytucji radość, energię i skoczną muzykę ludową - mówiła nam posłanka.

I rzeczywiście. Śpiewaczki wystąpiły dziś na rozgrywkach piłkarskich European Football Tournament, które odbyły się przed siedzibą Parlamentu Europejskiego. W zawodach spotkały się reprezentacje 27 krajów członkowskich. W drużynach byli m.in. europosłowie, pracownicy Komisji Europejskiej, a także gwiazdy futbolu. Panie z Jarzębiny zaśpiewały swój hit na Euro, czyli "Koko Koko Euro Spoko", zagrzały piłkarzy do walki.

Lublinianki w programie swojej wizyty mają jeszcze m.in. zwiedzanie Brukseli i siedziby Parlamentu Europejskiego, spotkanie z prof. Jerzym Buzkiem, a także udział w posiedzeniu Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

Panie promują Polskę, ale też Lubelszczyznę. Zabrały ze sobą foldery promocyjne marki "Lubelskie", czyli projektu, który ma promować najlepsze przedsiębiorstwa Lubelszczyzny oraz wytwarzane przez nie produkty i usługi. Do Polski wracają w czwartek.

Kichająca małpa, piekielny robak... - nowe gatunki 2011 roku [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM