Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, w szpitalu

Małżonek królowej Elżbiety II książę Filip trafił do szpitala, gdzie spędzi resztę jej brylantowego jubileuszu. Rzecznik pałacu Buckingham powiedział, że choroba księcia może potrwać kilka dni.

90-letni książę przez 3 godziny towarzyszył 86-letniej Elżbiecie II na pokładzie królewskiej barki, odbierając wczoraj wraz z nią paradę tysiąca jednostek na Tamizie. Przedwczoraj był wraz z królową na wyścigach konnych w Epsom.

Oba dni były chłodne i wietrzne, a wczoraj zacinał również deszcz i zapewne z tego powodu książę Filip trafił do szpitala z diagnozą zapalenia pęcherza. Już w zeszłym roku w jednym z wywiadów książę Edynburga przyznał, że zaczyna odczuwać wiek i nosi się z zamiarem zrzeczenia się części swych oficjalnych funkcji. W grudniu musiał się poddać zabiegowi odblokowania tętnicy serca i spędził święta i Nowy Rok w szpitalu. Książę Filip planował pojawić się u boku królowej na dzisiejszym koncercie przed pałacem Buckingham i jutro na nabożeństwie dziękczynnym w katedrze św. Pawła oraz uroczystym bankiecie w wielkiej hali parlamentu w Westminsterze.

Księżna Kate w czerwieni na jubileuszu Elżbiety II. "Przyćmiła królową" [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM