"Der Spiegel": Joanna Mucha nie zna się na sporcie

Minister Joanna Mucha, która ma być twarzą Euro 2012, nie zna się na sporcie - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel" na swojej stronie internetowej. Tygodnik zauważa, że Mucha nie potrafiła nawet odpowiedzieć na pytania dziennikarza o skład polskiej reprezentacji na Euro 2012.

Według gazety obecna szefowa resortu sportu swoją nominację na to stanowisko zawdzięcza względom wizerunkowym - w rządzie Donalda Tuska musiało znaleźć się więcej kobiet. "A Joanna Mucha jest w dodatku młoda, atrakcyjna, nowoczesna i zna języki obce" - zauważa "Der Spiegel". Niemiecka gazeta przypomina też sesję zdjęciową Joanny Muchy - wówczas posłanki PO - stylizowaną na Larę Croft.

Według gazety minister sportu ma jednak problemy z wiedzą z działki sportowej.

"Der Spiegel" pisze, że niedobrze idą minister konferencje i wywiady dotyczące sportu. "Zapytana przez dziennikarza o skład polskiej reprezentacji na Euro 2012, nie umie odpowiedzieć i czeka na pomoc swojego rzecznika" - czytamy w artykule.

Joanna Mucha, która musi zmierzyć się z takimi problemami, jak korupcja w PZPN, jest krytykowana w kraju za brak kompetencji. Media spekulują nawet o jej dymisji - pisze niemiecki tygodnik.

Poznajcie Losującego Jeża Jurka. Będzie typował wyniki meczów Euro 2012!

TOK FM PREMIUM