Dziesięć wielbłądów za Baracka Obamę. Somalijscy bojownicy zakpili sobie z USA

Amerykanie dawali miliony za wiadomości prowadzące do złapania Osamy ben Ladena, a somalijscy bojownicy oferują dziesięć wielbłądów za prezydenta Baracka Obamę. Na dwa wielbłądy wyceniono informacje na temat Hillary Clinton - pisze CNN

Amerykanie są zainteresowani wiadomościami na temat siedmiu członków grupy Al-Shabaab. Oferują za to pięć milionów dolarów. Taką informację w materiale audio zamieszczonym na internetowej stronie związanej z somalijskimi islamistami zamieścił Fuad Mohamed Khalaf.

Jest on postrzegany przez Departament Stanu USA jako przywódca organizacji Al-Shabaab - jednej z wielu, które prowadzą świętą wojnę z Amerykanami z terytorium Somalii.

- Ktokolwiek przekaże nam informacje dotyczące miejsc pobytu niewiernego Baracka Obamy i żony Billa Clintona, kobiety znanej jako Hillary Clinton, może liczyć na nagrodę - zakpił w tym samym materiale Khalaf.

Następnie zaproponował dziesięć wielbłądów za prezydenta USA i dwa za sekretarz stanu. Jak podaje CNN, cena wielbłąda w Somalii to około 700 dolarów.

Femen pod Stadionem Narodowym. Zdecydowana reakcja ochroniarzy [ZDJĘCIA] >

TOK FM PREMIUM